Najnowsze wpisy, strona 2


gru 05 2015 Nauka przez przygotowanie.
Komentarze (0)
Krzysiek 
Witam
Chciałbym się podzielić metodą, która mi osobiście bardzo pomaga w nauce, a mianowicie przepisywanie notatek z zezystów do programu na komputerze. Poprzez przepisywanie notatek oraz powtarzanie ich na głos już podczas tych czynności zapamiętujemy bardzo wiele informacji. Dodatkowo dzięki programowi mamy możliwość wyróżnić najważniejsze wiadomości poprzez podkreślenia, czy używanie różnych grafik. Ostatecznie po takim przygotowaniu posiadamy już część wiedzy i mamy notatki z których możemy łatwo korzystać. 
Krzysiek
izgr1   
gru 05 2015 Odpoczynek
Komentarze (0)
Dawid 

Dobry dzień!

osobiście uważam że podczas nauki dłuższej niż 45 minut pomaga mi  robienie krótkich  przerw, mam na myśli 15 minutowe,  po takiej pozwie na świeżo  podchodzę do tematu, działa na flegmatycznie prowadzonych wykładach.

Pozdrawiam.

Dawid

izgr1   
gru 05 2015 motywacja
Komentarze (0)
Paweł 

Motywacja to stan gotowości człowieka do podjęcia określonych działań.

Efektywność motywacji jest uzależniona od czynności jakie wykonamy

oraz od ilości energii jaką jesteśmy gotowi poświęcić na realizację planu.

Ważną rolę odgrywa również dorzywianie,aktywność fizyczna i sen.

Jedz dużo owoców i warzyw,pij wodę.Nie zapominaj o śniadaniu.Ćwicz ciało,dobrze dotleniony mózg lepiej pracuje.Śpij minimum 6-7 godzin dziennie

                                                                                                                                           Paweł

izgr1   
gru 02 2015 Mapa Myśli
Komentarze (0)
Bartek 

Dzień,tydzień czy miesiąc planujemy według obranego schematu na środku symbol dnia,miesiąca czy tygodnia.Następnie dokooła niego zadania,które musimy zrealizować.Kolejne odgałezienia to czas realizacji,priorytety oraz cele.

Bartek

izgr1   tagi: planowanie
gru 01 2015 Poszerzanie horyzontów
Komentarze (0)
Marek 

 Witam.

Nigdy bym nie przypuszczał, że korzystanie z mapy myśli tak otwiera umysł. Według badaczy podczas tradycyjnego notowania tylko lewa półkula mózgu jest aktywna, zaś mapowanie angażuje również prawą, co przekłada się na lepsze zapamiętywanie. Jeszcze nie wiem czy zapamiętywanie u mnie się poprawiło (przekonamy się podczas sesji). Ale na pewno jest to dla mnie coś nowego. Analizując notatki aby przetworzyć je na te ciągi różnych znaków i rysunków dużo automatycznie się utrwala w głowie. Przypuszczam, że wprawny twórca nie potrzebuje notatek lecz tworzy od razu mapę na bieżąco. 

Marek

izgr1   tagi: poszerzanie horyzontów