Kategoria

Dawid


gru 07 2015 Samo motywacja
Komentarze (0)
Dawid 

Dzisiaj chciałbym opisać, w jaki sposób staram się utrzymać koncentracje podczas nauki.

Na samym początku określam cele oraz wartości, dla których wykonuje jakieś nużące mnie zadanie, przed samą nauką, przypominam sobie powód, dla którego chcę osiągnąć dany cel, przez co sama chęć do działania jest mocniejsza a co za tym idzie koncentracja utrzymuje się ca zadaniu przez dłuższy okres czasu. 

Morał z tego taki, że wykonywanie czegoś z pasją sprzyja koncentracji i pomaga ją utrzymać przez dłuższy okres czasu.

izgr1   
gru 05 2015 Odpoczynek
Komentarze (0)
Dawid 

Dobry dzień!

osobiście uważam że podczas nauki dłuższej niż 45 minut pomaga mi  robienie krótkich  przerw, mam na myśli 15 minutowe,  po takiej pozwie na świeżo  podchodzę do tematu, działa na flegmatycznie prowadzonych wykładach.

Pozdrawiam.

Dawid

izgr1   
lis 30 2015 Koncentracja
Komentarze (0)
Dawid 

Witam,

Dzisiaj chciałbym skupić się na OLS dla osób zabieganych, biorąc pod uwagę fakt, że ja również nie jestem w stanie poświęcać zbyt wielkiego nakładu czasu na "treningi”, w które trzeba inwestować więcej jak 30 minut tak, więc skupiłem się na bardzo szybkiej metodzie, która zajmuje raptem 5 sekund, którą opisuję poniżej:

 Należy opuścić ramiona, zrobić jedne głęboki wdech przez usta z pełną na nim koncentracją i uśmiechnij się, haha tylko tyle wypróbujcie sami w tym momencie.

Jeśli masz możliwość powtórz to kilkukrotnie, poprzez koncentrację na wdechu można mieć chwilę zapomnienia w uśmiech beż analizy bodźców zewnętrznych automatycznie wywołuje efekt placebo lepszego samopoczucia.

Ci natomiast, którzy są w stanie poświęcić więcej czasu, proponuje posiedzieć w pozycji zwanej „szczęśliwy dorożkarz” a opis znajdziecie poniżej:

Usiądź wygodnie na krześle, najlepiej w połowie jego głębokości, kolana rozstaw na szerokość barków, stopy trzymaj płasko na podłodze zachowując kąty proste w punktach udo-łydka, oprzyj przedramiona na udach, w taki sposób, aby dłonie swobodnie zwisały między kolanami, lub jeśli prze przed sobą jakiś stolik możesz oprzeć je na jego blacie, brodę skieruj w stronę piersi, tak, aby można było odczuć napięcie w tylnej części szyi następnie rozluźnij ramiona opuszczając je. Teraz weź głęboki wdech, pochyl się do przodu i unieś brodę do góry i w tył pozwalając plecom zgiąć się trochę otworzyć klatkę piersiową. Po czym UŚMIECH-nij się lekko i zrób wydech, zaokrąglając z powrotem plecy i wracając do pozycji wyjściowej.

Osobiście „dorożkarza” miałem okazję stosować dwa razy, w moim przypadku odczułem spadek „ciśnienia” przez co mogłem się lepiej odprężyć.

 

A ty!

W jaki sposób się odprężasz?

 

 

Dawid

izgr1   
lis 24 2015 Mapa Myśli
Komentarze (0)
Dawid 

Czas na pierwszą propozycję ! MAPA MYŚLI!
Zaczynamy od krótkiego teoretycznego wstępu.
Notatki mogą być bardziej efektywne, jeśli sprawimy by miały bardziej przejrzystą
strukturę.
Standardowe notatki mają dużo szczegółowych informacji, lecz tracimy w nich ogólne pojęcie o danym temacie.

 

W jaki sposób tworzy się mapę myśli?


1) Na środku kartki umieść główny pomysł/temat czego dotyczy mapa myśli
2) Od centralnego rysunku/tematu tworzysz odgałęzienia – im dalej od centrum
tym bardziej szczegółowe
3) Słowa pisz drukowanymi literami dzięki czemu będą bardziej czytelne
4) Każde słowo powinno znajdować się na linii, każde na osobnej
5) Używaj różnych kolorów. Inny kolor do oddzielnego tematu stymuluje prawą półkulę
mózgu i ułatwia czytelność

Tak wiem, na pierwszy rzut oka wydaję się to bardzo trudne i sam tekst raczej nie zachęca do tej metody dlatego zamieszczam właśnie taką mapę myśli dzięki której dowiecie się czym tak naprawdę jest !

Przykładowa mapa myśli

(Kilka dodatkowych materiałów odnośnie stymulacji i poprawy sprawności umysłowej znalazłem w książce Marka Szurawskiego które opiszę w niedalekiej przyszłości.)

 

Dawid

izgr1